O CBH

KDO JSME

CBH je součástí Apoštolské církve, která je řádně registrovaná na Ministerstvu kultury. V Praze působíme od roku 2002. Ježíš celou komplikovanou židovskou víru a tradici shrnul do dvou přikázání. Miluj Boha a miluj bližního svého. Jeden z předních mozků počítačového světa Steve Jobs založil svou firmu na jednoduchosti. Podobně jako Ježíš nebo Steve chceme být jednoduchou, srozumitelnou a praktickou církví.

Naše vize a poslání jsou shrnuty ve třech slovech: „Zasáhnout, připravit a uvolnit.“ Věříme, že každý člověk na této planetě je Bohem stvořený, je vzácný, jedinečný a důležitý. Chceme, aby se každý člověk na této planetě dozvěděl o svém Stvořiteli. Pokud každý je důležitý a má zde své místo, pak chceme každému pomoci dosáhnout svého potenciálu. Bylo by málo, kdybychom věděli proč tady jsme, ale nikdy bychom své obdarování nepoužili. Proto chceme pomoci každému vstoupit do svého obdarování. Takže jednoduše řečeno: Zasáhnout, připravit a uvolnit.

Jednou z klíčových hodnot naší církve je svoboda a proto do „našeho vlaku“ můžete kdykoli nastoupit, ale kdykoli budete chtít, můžete také vystoupit. Vše je naprosto dobrovolné! Je to o Vašem rozhodnutí a hlavně je to o Vaší víře v Boha. My jsme zde jen proto, abychom Vám ji pomohli najít a praktikovat.

pastor církve CBH Praha

VEDENÍ CÍRKVE

pastor

Je ženatý s manželkou Evou. Má tři děti: Terezu, Štěpána a Honzu a spolu s rodinou bydlí v Praze. Jako duchovní Apoštolské církve pracuje od svých 23 let. Byl součástí týmu vedení v Havířově, později založil Církev bez hranic v Chomutově a od roku 2002 pracuje v Praze. Stanislav má rád rychlou jízdu v autě, svoji rodinu, výlety do přírody a v zimě lyžování.

Dobroslav Makovička

druhý pastor

Je ženatý s manželkou Alicou. Má tři dcery: Miriam, Alici a Veroniku, které jsou již vdané a v současnosti si užívá hned osmi vnoučat. Do Prahy se přistěhoval z Jihlavy, kde pracoval jako druhý pastor a ředitel projektu Zakládání sborů. Má rád sporty všeho druhu, hlavně skákání padákem a moc rád tráví čas se svou rodinou.

Miriam Süss

kampus pastor CBH Praha, Jižní město

V  roce 2003 se přestěhovala z Jihlavy do Prahy, aby začala službu mladým. Nyní vede spolu se svým manželem Tomášem náš kampus na Jižním městě. Společně vychovávají dceru Amélii a syny Olivera a Kryštofa. Ráda sportuje, cestuje a tráví čas s lidmi.

Tomáš Süss

kampus pastor CBH Praha, Jižní město

Po divokém vydání svého života Kristu v roce 2004 Tomáš přijel do Prahy a zapojil se do sboru CBH Praha. Po studiích na Biblické škole v Kolíně si vzal Miriam za svou manželku a v současnosti spolu vychovávají tři krásné děti. Jeho snem je zažít probuzení a být součástí této ohromné Boží milosti. Rád sportuje, cestuje, jí dobré jídlo a miluje Boha, svou rodinu, lidi okolo a i sám sebe. 🙂

David Symon

misijní pastor CBH Praha

Pochází z Prahy a posledních 8 let strávil v Bosně a Hercegovině. Spolu se svou ženou Irenou má tři malé děti. Věří v potenciál české církve pro zahraniční misii má na srdci povzbuzování a praktickou pomoc misionářům a těch, kdo je podporují. David nedávno začal dálkové doktorské studium na Oxford Centre for Mission Studies. Má rád knihy, cizí jazyky, cyklistiku a díky Bosně kafe!

ZAPOJ SE

Pomoz nám s bohoslužbou

Uvědomujeme si, že dnešní doba nese své požadavky a proto toužíme, aby nedělní bohoslužba byla relevantní dnešní době. Kde všude se můžeš zapojit? Sám se podívej a vyber si! Tvoje zapojení může být velmi různorodé. Můžeš být k dispozici pravidelně každý týden nebo třeba jen jednou měsíčně, popřípadě v jiných intervalech, které ti budou vyhovovat. Pokud máš ochotu, napiš nám nebo zavolej, v jaké oblasti bys rád sloužil.

Předem děkujeme za tvou pomoc!

Aktuálně hledáme pomocníky do těchto oblastí:

• Pankrác: kavárna, prodej knih, média tým
  • Chodov: chvály, projekce, vítací tým, prodej knih
  • Kancelář: úklid, půjčovna knih

Sloužit můžete v těchto týmech:

Máš chuť nám pomoct s bohoslužbou nebo i nějak jinak?

Kontaktuj nás

PŘIHLAŠ SE K ODBĚRU NOVINEK

Chceš vědět co se děje? Aktuální informace o akcích a zajímavostech sboru?
Stačí zadat svůj e-mail a zbytek nech na nás.

MÁŠ FACEBOOK?

Facebook CBH Praha

PARTNEŘI

Partnerem církve se může stát každý znovuzrozený křesťan, který souhlasí s hodnotami a vizí sboru. V církvi jsou vítáni všichni a nikoho k partnerství nenutíme, přesto pro nás partnerský vztah znamená určitou úroveň oddanosti místní církvi. Ze strany partnera se jedná o závazek investovat určitou část svých zdrojů (čas, obdarování, finance) pro budování církve.
Výši svého závazku si stanovuje partner a jeho dodržování je výhradně jeho osobní záležitostí. Věříme, že služba v církvi je součást služby Bohu a služba Bohu je záležitost osobní zbožnosti. Z tohoto důvodu církev nikoho nekontroluje, ale každý je vykazatelný Bohu. Partnerství je samozřejmě možné kdykoli vypovědět a to bez udání důvodů. Jelikož sbor Církve bez hranic v Praze je součástí Apoštolské církve, vyplněním partnerské přihlášky se dle ústavy AC stáváte zároveň členem této církve. Ústavu AC si můžete rovněž stáhnout v sekci media. Církev má samozřejmě právo nepřijmout partnera nebo mu ukončit partnerství a to zejména v případě, že nectí její hodnoty, kterými jsou: svoboda jednotlivce, láska k Bohu a víra v Boha. Partnerem se stanete, když odevzdáte vyplněnou přihlášku, kterou je možné stáhnout ZDE nebo si ji můžete vyžádat v kanceláři.

Dále našimi partnery jsou

Apoštolská církev – www.apostolskacirkev.cz