was successfully added to your cart.

PŮST 2023


Půst není hladovka ani program společného hubnutí po vánočních svátcích :-), ale čas hledání Boha. Pokud se chcete dozvědět více o tématu půstu, doporučuji knihu Půst od Jentezena Franklina. 

Velmi stručně řečeno, postíme se proto, abychom se přiblížili k Bohu, lépe Jej slyšeli a udělali si v určitém období svého života na Něj více času. Myslím, že právě začátek roku je ideální čas pro hledání Boha ve svém životě. 

Jak se zapojit?

Půst má mnoho vyjádření, ale v podstatě se jedná o zřeknutí se jídla a to úplně, nebo částečně po určitou dobu. Pro ilustraci uvádím několik způsobů, jak se můžete zapojit:

Plný půst bez jídla 12 dnů.

Danielův půst 12 dnů (jí se pouze ovoce a zelenina a pije voda).

Plný půst, ale pouze některé dny. Na tomto odkazu se můžete zapsat do tabulky na konkrétní den, kdy se budete postit. Můžete se zapsat svým jménem, nebo si vymyslet přezdívku. 

Postíte se celou dobu od určitého oblíbeného pokrmu (káva, alkohol, sladkosti, maso atd.).

V případě, že vám zdravotní stav nedovoluje žádný z těchto půstů, můžete se dle doporučení vašeho lékaře zapojit jiným způsobem (například přísnějším dodržováním vaší diety). 

Najděte si svůj způsob a připojte se k nám. Pomozte nám modlit se za jednotlivé věci a projekty, které jsou tento rok před námi. Věřím, že to bude zároveň velmi požehnaný čas pro každého z vás ve Vašem osobním životě i ve vztahu s Bohem. Jak jsem již psal, cílem není hladovka nebo dokazování silné vůle. Cílem je oddělení svého času pro hledání Boha. 

Za co se budeme modlit?

Nechci vám předkládat nějaký seznam modliteb. Buďte s Bohem, travte s ním čas a nechte se vést Duchem svatým. Pokud chcete vědět, co nás v tomto roce čeká, zde jsou některé aktivity. Můžete se modlit za moudrost, zjevení a prorocké vedení pro nás všechny v těchto oblastech:

Zakládáme novou církev v Mladé Boleslavi.

Konference a škola Otevřené nebe

Připojujeme se k evangelizační kampani Zasáhnout svět (konkrétně v srpnu na Chodově a v Krči).

English camp (23.-29.července).

Připojujeme se k iniciativě Národní probuzení, která odstartuje v listopadu 2023.

Misionáři (Jaro, Zdena) a pastoři Kyrgyzstán (Eva, Timofei).   

Lektoři preventivních programů na školách (Adéla a Radim Strojkovi).

Romská služba ve Slaném (Lucie).

Přijď se podívat na jednu z našich bohoslužeb. Scházíme se na dvou místech - na Pankráci a na Chodově. Moc rádi tě u nás přivítáme.
Navštívil jsi už naši bohoslužbu?
Vítáme tě na našich stránkách